Hakkımızda

Misyon ve Vizyonumuz

  • Hakkımızda
  • Misyon ve Vizyonumuz
  • Galenos Adı Nereden Geliyor?

Sizin rahatınız, bizim mutluluğumuzdur...

Galenos Hotel, Unesco Dünya mİrası Listesinde 999. sırada bulunan ilkler şehri Bergama' dadır.

İon, Helen, Roma, Bizans dönemlerinin en etkileyici anıtsal eserlerine sahip olan Bergama, Hellenistik dönemin kültür, bilim ve sanat merkezi olarak önem taşıyor. Devrinin sağlık ve şifa merkezi özelliğini taşıyordu. Müzik, tiyatro, spor, güneş, çamur gibi doğal tedavi yöntemlerinin ilk defa kullanıldığı, tıp ve eczacılık bilimlerinin simgesi olan yılanın bulunduğu, tarihteki ilk büyük hastane olan Asklepion’un kurulduğu bir şehirdi.

Yine psikoterapinin ilk defa yapıldığı, ilk afyon tarzındaki ilaçların hazırlandığı bir sağlık şehriydi.

Bergama’da tarihinin oldukça eski dönemlere dayandığı ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri nedeniyle İzmir’de görülecek yerler içerisinde tarihsel açıdan önemli bir yeri var.

Bergama' da bulunan asklepion, akropol, bazalika, bergama müzesi ve 20 km mesafede Kozak yaylaları gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Galenos Hotel

Galenos Hotel' de müşterilerimizin gereksinimlerine göre 5 ayrı türde 60 oda bulunmaktadır. Aynı anda 120 yerli ya da yabancı turiste hizmet verebilmektedir.Ayrıca konumu nedeniyle iş amaçlı seyahat eden ve Bergama' da konaklayanların uğrak yeridir. Bergama' da belirli süreli projelerde çalışanların kısa veya orta süreli konaklama noktasıdır.

1989 dan Günümüze

Galenos Hotel, farklı isimlerde olmak üzere 1989 yılından günümüze değin, turizm sektörüne hizmet vermektedir. Galenos Hotel bir çok kere dizayn edilmiş, sektörün güncel gereksinimlerine sürekli ayak uydurmayı bilmiştir. Müşterilerine konforlu, huzurlu, hijyenik, hızlı hizmet sunabilmek için kendini yenilemeyi becerebilmiştir.
150 kişilik Galenos Restaurant'ta ege mutfağından örnekler sunan Galenos Hotel, et ızgara ürünlerinde de iddialıdır. Huzur veren restaurant ortamında misafirlerine damak tadlarına hitap eden, nefis lezzetler sunmaktadır.
150 kişilik Bahçe Barında ise, bahar ve yaz aylarında güzel bir atmosferde, müzik eşliğinde sevdiklerinizle sohpet ortamları sunmaktadır.

Misyonumuz

Turizm sektöründe doğru işlere imza atarak, kurum olarak belirlediğimiz prensip ve kalite standartlarında hizmet vererek, kültürün beşiği Bergama şehrimizin tanıtımına olumlu katkı sağlamak kurumsal görevimizdir.

Vizyonumuz

Müşterilerimizin isteklerini ve beklentilerini doğru anlayıp yorumlayarak, kaliteli ürün ve hizmet sunumunda sürekli kendini geliştir ve becerikli , eğitimli insan kaynağıyla turizm sektörüne olumlu katkı verebilmektir.

Galenos Kimdir

Hippokrates’den sonra antik dünyanın en önemli hekimi kabul edilen Galenos,MÖ 129 yılında Bergama’da doğmuştur, ilk tıp eğitimini Bergama Asklepieion’da almış olan Galenos’un ana düşüncesi insanlığa hizmet etmekti. Hippokrates’in başlattığı tıp kurallarına bugünkü şeklini vermiştir.

Gladyatörlerin tedavileriyle uğraşmış ve bu sayede insan anatomisi üzerinde uzmanlaşmıştır. Spor hekimliğinin öncüsüdür. Bilinçli beden hareketleri ile fizyoloji ve tedavi ilişkisini kurarak dünyanın ilk tıp doktoru unvanını almıştır, insanların sinir ve sindirim sistemlerini incelemiştir. Atardamarların hava değil kan taşıdıklarını kanıtlayarak devrim yaratsa da, kanın vücutta dolaştığını düşünememiştir. Galenos, insan sağlığının, kan, safra, kara safra ve tükürük olarak dört vücut sıvısına bağlı olduğuna inanıyordu.

...

Göğüs kaslarının solunumdaki rollerini, kalple nabız arasındaki bağlantıyı, omurilik zedelenmesinin felce neden olduğunu anlamıştır.

Gözün bölümleri için geliştirdiği terminolojiden hâlâ yararlanılmaktadır.

Ne yazık ki deney ve incelemelerini topladığı 21 ciltlik eserinin büyük kısmı kayıptır. Bu eserin bulunabilen bölümleri Arapça ve Latince’ye çevrilmiştir, ilaç tedavisinin öncüsüdür. Galenos’tan günümüze 83 ilacın miras kaldığı söylenir.
Hizmetlerimiz